Čo je to tá živica?

Epoxidová živica resp. epoxid, je dvojzložková chemická zlúčenina so širokým spektrom použitia. STROMENE používa iba ten najkvalitnejší druh živice. Nami používaná živica je NETOXICKÁ, FOOD SAFE, ÚV stabilná (ani časom nežltne), nezapácha a má nádherný lesklý finish.

Ako dlho trvá vyrobiť stôl na mieru?

Vyhotovenie jedálenského stola trvá približne 2 týždne v závislosti od zložitosti návrhu a prevedenia. Každý jeden kus je totižto vyrobený ručne s dôrazom na kvalitu a detaily prevedenia. Preferujeme kvalitu pred kvantitou a dbáme na dokonalé vyhotovenie každého jedného diela.

Akú farbu môže mať živica?

Živicu je možné zafarbovať takmer akýmkoľvek pigmentom. Je už len na vás akú farbu, priehľadnosť resp. tranasparentnosť či metalickosť si zvolíte.
Farby a pigmenty sa dajú dokonca aj navzájom kombinovať.

Môže byť živica aj číra resp. priehľadná?

Samozrejme. Používame len tú najkvalitnejšiu epoxidovú živicu, ktorá ani časom nežltne, ostáva číra, je ÚV stála a ani po dlhšej dobe nepraská.

Koľko ma to bude stáť?

Každý jeden projekt je individuálny. To znamená, že dĺžka vyhotovenia a aj samotná cena sa môže lýšiť. Cena diela taktiež závisí od rozmerov, množstva použitej živice, druhu dreva a zložitosti prevedenia.

Môžem si na živicu položiť potraviny?

Z bezpečnostného hľadiska používame epoxidovú živicu s označením FOOD SAFE, čo znamená, že v styku s jedlom je zdravotne nezávadná.
I keď táto živica spĺňa prísne kritéria pri styku s potravinami a disponuje certifikátom podľa európskych štandardov,
my osobne odporúčame potraviny pokladať len na drevenú časť.

Ako je drevo ošetrené? používate lak?

Lak nepoužívame. Snažíme sa ísť čo najviac po stopách prírodných materiálov, a preto na finálnu úpravu používame iba 100% prírodné vosky a oleje.
Tie nepotláčajú prirodzenú vôňu dreva a zároveň zvýrazňujú jeho prirodzenú krásu.

Ako dlho mi vydrží stôl na mieru?

Nielen jedálenské stoly, ale aj konferenčné stolíky, hodiny, obrazy a v podstate všetky diela z našej dielne sú generačné záležitosti, čo znamená, že pretrvávajú roky.

Je strojček v hodinách tichý?

Áno, do hodín na mieru používame výhradne tiché a zároveň vysokokvalitné strojčeky nemeckej výroby.

Dokážete vyrobiť aj iné produkty ako jedálenské stoly
či konferenčné stolíky?

Áno, v podstate dokážeme vyrobiť takmer čokoľvek - od barových pultov, po schodiská cez rôzne umelecké diela a odliatky až po reklamné či personalizované predmety.
V tomto ohľade sa fantázii naozaj medze nekladú.